ÖZEL YURTTAN NASIL AYRILABİLİRİM?

13.01.2016
389
ÖZEL YURTTAN NASIL AYRILABİLİRİM?

ÖZEL YURTTAN NASIL AYRILABİLİRİM?

Özel yurtlar sadece yılda bir kez yerleştirme döneminde gelecek öğrencileri yurtlarına 1 yıllığına kaydederek o yılın bütçelerini ayarlarlar, ancak öğrencilerin ödedikleri ücretlerle kira, elektrik, su, ısınma giderleri, İnternet hizmetleri, elektrik, temizlik vb giderleri ödeyebilirler.

1 yıllık sözleşme imzaladıkları öğrencinin ayrılması halinde o öğrenciden gelecek olan para gelmeyeceğinden, yerleştirme dönemi bittiği için seneye kadar başka öğrencide alamayacağından. İşletme giderlerini ödemekte sıkıntı yaşar ve sizden sonra kalacak olan diğer öğrencilere de hizmet vermekte zorlanır.

Özel yurtlara veya diğer konaklama hizmeti veren işletmelere kayıt olarak sözleşme imzaladığınızda dönüşü yoktur, Okulla ilişiğiniz kesildiğinde veya Sağlık sorunlarından dolayı okula devam edememeniz haricinde 1 yıl boyunca o yurtta kalmak veya tüm yılın ücretini ödemek zorundasınız. Bunların dışında hiçbir şekilde o yurttan ayrılamazsınız. İmzaladığınız sözleşmeleri dikkatlice okumanız gerekir

AYRILMANIN YOLLARI

1-Okuldan ayrılmak.
2-Sağlığınızın Okulunuza devam etmenize engel olması.
3-Yerinize kalacak başka bir öğrenci bulmayı teklif edebilirsiniz.
4-İşletmeciye ödemeniz gereken kalan miktarın bir kısmını ödemeyi teklif edebilirsiniz.

Israrla sözleşmeyi okumanızı tavsiye etmemiz burada işe yarayacaktır, Sözleşmede yazılı olan hizmetlerin yerine getirilmemesi halinde Tüketici Hakları, Kredi Yurtlar Kurumuna, Milli Eğitim Müdürlüğüne şikâyet edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.